Majstor Kasano za Parmin preokret

"Nestašni dečko" italijanskog fudbala potvrdio klasu sa dva pogotka u pobedi nad Kjevom u Veroni - 2:3 (1:0).

Serija A nekada je bila oaza dosade i striktnih taktičkih zaduženja, kojom su sa svojim ekipama carevali Arigo Saki, Fabio Kapelo, Marčelo Lipi...

Poslednjih godina na TV ekranima gledamo sasvim drugačiju sliku - napadački fudbal, sa mnogo šansi i mnogo golova, čak i kada na terenu nisu tako renomirani timovi.

Nedeljni "matine" između Kjeva i Parme (2:3), u sklopu trećeg prvenstvenog kola, bio je očigledan primer.

"Leteći magarci" na poluvreme su otišli sa minimalnom prednošću, golom Iska u 4. minutu, da bi gosti od 65. do 77. minuta preokrenuli na 1:3 i zadržali vođstvo do kraja, uprkos pretnji posle pogotka Paloskija u 82. minutu.

Veteran Antonio Kasano (32), koji se odličnim igrama u Parmi vratio u reprezentaciju Italije (igrao na Mundijalu u Brazilu) dao je pečat pobedi golovima za 1:1 i 1:3.

"Krstaši" su posle dva poraza na startu takmičenja (Ćezena 0:1, Milan 4:5) upisali prva tri boda, dok je Kjevo izgubio i drugi meč kod kuće (Juventus 0:1), ali ga van opasne zone drži trijumf nad Napolijem (1:0) na San Paolu.