Valensija posustala, Barsa sama na vrhu

Od šestog kola Primere, samo će jedan tim biti na vrhu Primere. Za to je "kriv" sjajan meč u San Sebastijanu. Sosijedad - Valensija 1:1.

Dočekali su fudbaleri Valensije 6. kolo Primere na prvom mestu tabele, sa istim brojem bodova kao i Barselona, ali su nedelju "skliznuli" na deobu drugog.

REAL SOSIJEDAD - VALENSIJA 1:1 (1:1)

Golovima Karlesa Gila u 15. minutu za goste i Serhija Kanalesa u 36. za domaće, dva dobra tima osvojila su po bod, iako je ostao utisak da su Baskijci zaslužili i sva tri. Međutim, pred golom gostiju stajao je raspoloženi Brazilac Dijego Alveš.

Atraktivni meč mogao je da bude završen u korist oba tima, ali ogromna uzbuđenja u finišu nisu donela i golove. Najpre se istakao golman Sosijedada Zubikaraj u 89. minutu, a onda je i Esteban Granero u nadoknadi šutirao pored leve stative domaćih.

Rezultatu se, dakle, najviše raduju na Nou Kampu. Valensija će morati da bude zadovoljna, jer je, po svemu viđenom, izbegla poraz na velikom testu.

Svi favoriti su u kolu na izmaku opravdali ulogu favorita, što je donelo dodatni žar ionako zanimljivoj borbi za "gornji dom" tabele Primere.