Rukavina, Pantelić i Kačar podelili bodove

Premijerna utakmica 23. kola Bundeslige završena je bez pobednika.

Rukavina, Pantelić i Kačar podelili bodove Izvor: MONDO

Golom i asistencijom Marko Pantelić je za vikend režirao pobedu Herte nad Duizburgom, a u petak njegov pogodak doneo Berlincima bod u Dortmundu - 1:1.

U obostrano otvorenoj igri u prvom delu šansi je bilo na obe strane, ali se mreža na "Vestfalenu" zatresla tek u finišu poluvremena. Začetnik akcije "milionera" bio je srpski reprezentativac Antonio Rukavina, koji je dijagonalom na suprotnoj strani terena uposlio Baklija, ovaj je centrirao, a Sebastijan Kel sjajno reagovao glavom i sa desetak metara "žabicom" matirao golmana Drobnjija.

Nakon nepunih pet minuta igre u nastavku Herta stiže do izjednačenja. Pantelić je kaznio neuspelu ofsajd zamku zadnje linije Borusije izašao sam pred Ciglera i manirom rasnog strelca rutinski ga savladao.

Nešto kasnije srpski internacionalac je nakratko zaradio isključenje. Posle asistencije pomoćnika glavni sudija je prišao Panteliću i izvukao crveni karton. Usledilo je ubedjivanje sa šokiranim napadačem Herte, nove konsultacije sudija, a zatim izvinjenje srpskom internacionalcu i "šut karta" pravom krivcu, treneru Herte Lusijanu Favru.

Dortmund nakon ove utakmice ima 29 bodova i nalazi se na deobi 11. mesta, dok je Herta, za koju je poput Pantelića ceo meč odigrao i Gojko Kačar, sakupila 31 i trenutno je sa utakmicom više na deobi devete pozicije.