Miha i dalje ne gubi, ali sve ređe pobeđuje!

Mihajlovićev tim primio je golova koliko i na prethodnih pet utakmica na "Marasiju".

Sampdorija Siniše Mihajlovića i dalje ne gubi, tj. ima samo jedan poraz u šampionatu.

Ali, Miha je malo posustao s pobedama i ušao u mini seriju remija.

Treći nerešen ishod, uz po jednu pobedu i poraz, zabeležila je Sampdorija ove subote uveče u vatrenom derbiju na "Marasiju", tokom kojeg je Milan za 90 minuta uspeo da postigne isto golova koliko i pet njegovih prethodnika u Mihinoj "tvrđavi".

Na otvaranju 11. kola Serije A: Sampdorija - Milan 2:2 (1:1). Vodila su oba tima, a jedan je završio sa desetoricom na terenu.

Stefan El Šaravi otvorio je reviju golova u 10. minutu, što je "Faraonu" bio prvi gol posle 622 dana. On nije uspeo da zatrese mrežu još od 2013. godine i derbija sa Interom. Ujedno, El Šaravi (ako je on uopšte napadač), postao je tek drugi strelac za tim Filipa Inzagija ove sezone iz navale, posle Fernanda Toresa koji je dao jedan gol.

Potom je Sampdorija okrenula rezultat u svoju korist preko Stefana Okake i Edera, da bi konačnih 2:2 sa bele tačke postavio Žeremi Menez, a igrao se 65. minut.

Danijele Bonera dobio je u 85. minutu drugi žuti karton, što mu je bilo drugo isključenje u poslednje tri utakmice koje je počeo.

Do nedelje, stvari u vrhu tabele italijanskog fudbala stajaće ovako: Juventus 25, Roma 22, Sampdorija (+1) 20, Lacio 19, Napoli 18, Đenova 18, Milan (+1) 17, Udineze 16, Inter 15...

U prvoj utakmici dana, Sasuolo i Atalanta odigrali su meč bez golova.