Vilotić za pobedu

Srpski štoper pogotkom u 83. minutu doneo Jang Bojsima tri boda u prvenstvenom meču protiv Siona.

Ekipa Jang Bojsa prekinula je seriju od tri poraza u prvenstvu Švajcarske (dva na svom stadionu), pobedivši Sion 2:1 (1:1), golom Milana Vilotića sedam minuta pre kraja.

Klub iz Berna time se učvrstio na petom mestu i uz jednu utakmicu manje ima šansu da se umeša u borbu za novi izlazak na evropsku scenu.

Jang Bojsi takmiče se u I grupi Lige Evrope, gde zaostaju tri boda za vodećim Napolijem i praškom Spartom.

Vilotić (28) se posle operacije ligamenata skočnog zgloba u maju uspešno vratio na teren upravo u dvomeču sa Napolijem (2:0, 0:3), a sada je na drugoj prvenstvenoj utakmici ove sezone dao prvi gol.

Prethodno je u švajcarskom šampionatu bio strelac septembra 2013, kao član Grashopersa.

U Srbiji je igrao za Čukarički i Crvenu zvezdu, gde je čak nosio kapitensku traku do sukoba sa trenerom Robertom Prosinečkim.