Sosijedad zna samo protiv šampiona

Na Anoeti je posle Reala pao i Atletiko Madrid. To su i jedine pobede Sosijedada u aktuelnom prvenstvu Španije...

Ekipa Real Sosijedada istakla je kandidaturu za najveći kuriozitet u evropskom fudbalu ove sezone.

Plavo-beli od nedelje uveče mogu da se pohvale pobedama nad finalistima poslednje Lige šampiona, što i ne bi bilo toliko senzacionalno, da u preostalih devet kola Primere nisu zabeležili tri remija i šest poraza - od Eibara, Almerije, Espanjola, Hetafea...

Sosijedad je i protiv evropskog prvaka Reala i protiv Atletika, aktuelnog prvaka Španije, imao negativan rezultat. Onda je velikanima iz glavnog grada dao ukupno šest golova - koliko na ostalih devet utakmica zajedno!?

"Jorgandžije" su povele preko Marija Mandžukića u 10. minutu, nakon loše reakcije odbrambenih igrača.

Izjednačio je pet minuta kasnije Karlos Vela, prelepim udarcem iz daljine.

Početkom drugog poluvremena je Atletiko ostao bez levog beka Sikeire (drugi žuti karton, možda je sudija mogao da mu progleda kroz prste), Mandžukić je imao odličnu priliku za 1:2, a Sosijedadu nisu svirana dva potencijalna penala.

Utakmica je rešena u 82. minutu, kada je Imanol Agireće glavom efektno savladao golmana Moju.

Sosijedad se zbog nešto bolje gol-razlike od konkurenata pomerio iz zone ispadanja, dok je Atletiko propustio šansu da izbije na drugo mesto, između Reala i Barselone.

Još je interesantno da je Baske u ovom meču predvodio trener "B" tima Asijer Santana, pošto je Jagoba Arasate otpušten prošlog vikenda.

Uprava kluba narednih dana će rešiti da li ekipu preuzima Dejvid Mojes ili Pepe Mel. Mojes je u poziciji da bira, a ako ne prihvati, "uskočiće" Mel.

Jedanaesto kolo Primere proteklo je u znaku nerešenih ishoda - bilo ih je čak šest. U nedelju su svi osim Sosijedada i Atletika odigrali za miroljubiv ishod.