Olsen: Očekivali smo golove

Selektor Danske na konferenciji za medije izjavio da njegova ekipa nije gubila glavu nakon 0:1 na poluvremenu utakmice.

Olsen: Očekivali smo golove Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Danske u Beogradu je ostvarila pobedu koja njen "brod" usmerava ka Francuskoj 2016.

Danci su iz četiri meča osvojili sedam bodova, a sa "trojkom" na gostovanju Srbiji kompenzovali su oktobarski poraz od Portugala u Kopenhagenu.

"Orlove" su deklasirali u drugom poluvremenu, pošto su prethodno prvi primili gol i četvrti put u ovim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

"To što gubiš 1:0 može da bude problem ako posle ne daš tri", filozofski je odgovorio Morten Olsen na konferenciji za novinare posle meča.

Srbija je povela u četvrtom minutu, golom Zorana Tošića, a već u osmom moglo je da bude 2:0, ali je Kasper Šmajhel sjajno intervenisao prilikom šuta Danka Lazovića.

Od tog trenutka su Danci počeli da preuzimaju kontrolu i vremenom su postali superiorni u odnosu na anemične srpske fudbalere.

"Nije presudila samo Šmajhelova odbrana. U današnjem internacionalnom fudbalu golovi uglavnom padaju u drugom poluvremenu i mi smo toga bili svesni. U prvom delu smo takođe stvorili dosta šansi. Bilo je očekivano da ćemo zatresti mrežu i nakon negativnog rezultata u prvih 45 minuta", objasnio je Olsen.

Njegova ekipa slobodna je u kvalifikacijama do 13. juna 2015, kada će u Kopenhagenu uslediti revanš protiv "orlova".