Ibra za prednost, Jovetić za izjednačenje

Remi Crne Gore i Švedske u korist Rusije. Sjajni Slovaci nastavili niz, ali ih Španci prate.

Reprezentacija Rusije igra očajno, ali posle remija Crne Gore i Švedske treći uzastopni meč bez pobede neće mnogo koštati "zbornaju".

Austrija se pobedom protiv selekcije Fabija Kapela izdvojila na vodećoj poziciji, dok će se ostale tri selekcije, možda čak i Lihtenštajn, boriti za drugu poziciju i direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016.

Meč u Podgorici dobro je počeo po Švedsku, golom Zlatana Ibrahimovića u 9. minutu posle loše reakcije odbrane Crne Gore.

U finišu meča, na žalost gostiju, izjednačio je Stevan Jovetić golom iz penala. Bilo je to u 80. minutu.

Opširniji izveštaj sa ove utakmice možete pročitati na Mondo.me.

U Grupi G Slovačka je nastavila da ređa pobede, a u Makedoniji je upisala i maksimalnu četvrtu u ovom ciklusu kvalifikacija - 2:0. Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, pošto su pogodili Kučka u 25. i Nemec u 38. minutu.

Slovaci su pre dva kola savladali Španiju, ali se aktuelni šampion Evrope vratio na pobednički kolosek, pošto je posle Luksemburga pobeđena i Belorusija.

Vodeći gol delo je Iska, što je njegov prvenac za reprezentaciju posle šest nastupa. Vezista Real Madrida prelepim udarcem sa distance zatresao je mrežu u 18. minutu.

Samo 60 sekundi kasnije Buskets je duplirao prednost, a konačnih 3:0 u Uelvi postavio je Pedro u 56. minutu.

Švajcarska se dugo mučila pred svojim navijačima sa Litvanijom, ali je onda za dva minuta došla do nedostižne prednosti, koja je potom i duplirana za ubedljivih 4:0.

Arlauskas je autogolom u 66. minutu "otvorio" put ka mreži svog tima, pa je dva minuta kasnije Šar povećao na 2:0, a potom je Šaćiri u 80. i 90. uvećao razliku.

Ovom pobedom Švajcarci su "zakuvali" situaciju u Grupi E, pošto sada iza Engleske sa maksimalnih 12 bodova čak tri selekcije imaju po šest - Švajcarska, Litvanija, Slovenija, a tu je i Estonija sa četiri.