Lacio nije odigrao za Romu

Juventus bez mnogo muke slavio na jednom od najtežih gostovanja u sezoni.

Fudbaleri Lacija već 20 uzastopnih utakmica ne znaju za pobedu protiv Juventusa! Poslednji put, bilo u Rimu ili Torinu, igrači u nebesko plavim dresovima savladali su rivale u crno-beloj opremi decembra 2003, kada je bilo 2:0.

Nadali su se u Rimu da bi ove subote, konačno, Lacio mogao da pobedi Juventus. Nadao se ceo Rim tome, pošto je Roma ranije danas bila bolja od Atalante 2:1 (uz gol Adema Ljajića), čime se izjednačila na vrhu tabele sa Juveom.

Navijači i jednog i drugog kluba iz "Večnog grada", međutim, ostali su tužni...

Lacio - Juventus 0:3 (0:1), zahvaljujući dva pogotka Pola Pogbe (24. i 64) i jednom Karlosa Teveza (55).

Mnogo lakše nego što se očekivalo, gosti su došlo do pobede na Olimpijskom stadionu, a domaćinu nije pomoglo ni isključenje Simonea Padoina u 70. minutu da makar ublaži poraz.

Posle dva meseca pauze zbog povrede, na teren se vratio Dušan Basta i to pravo u startnu postavu Lacija. Drugi reprezentativac Srbije u rimskom klubu, Filip Đorđević igrao je od 57. minuta umesto Miroslava Klosea, ali nije bio naročito primetan...

Lacio je posle ovog poraza ostao na deobi petog mesta sa Đenovom (koja ima meč manje), a u nedelju bi mogli da ga prestignu i Udineze i Milan.

Juventus je ponovo stekao tri boda više od drugoplasirane Rome.