GRUPA H: Porto rešio dilemu

Porto kao gost pobedio BATE 3:0 u 5. kolu Grupe H Lige šampiona i obezbedio Šahtjoru mesto u osmini finala Lige šampiona. Ukrajinci poraženi od Atletik Bilbaa.

Ako je uopšte postojala bilo kakva dileme koja dva kluba će iz Grupe H u osminu finala Lige šampiona, ona je definitivno rešena kolo pre kraja prve faze.

Među 16 najboljih ekipa u Evropi su Porto i Šahtjor!

Porto je na Borisov areni imao lak zadatak u drugih 45 minuta. Posle dostojnog otpora Belorusa u prvom poluvremenu (0:0), plavo-beli su u nastavku meča postigli tri gola i pobedili sa 3:0!

Strelci za goste bili su Hektor Erera u 56, Džekson Martinez u 65. i Teljo u 89. minutu. Nemanja Tubić odigrao je svih 90 minuta za BATE, dok je Filip Mladenović zamenjen u 72. minutu.

Atletik Bilbao je pobedio kao gost Šahtjor 1:0 i tako stekao prednost u odnosu na BATE. Mikel San Hose pobegao je odbrani Šahtjora tokom jednog prekida i udarcem iz prve "ćušnuo" loptu u gol domaćih.

BATE i Atletik boriće se 10. decembra na San Mamesu za mesto u Ligi Evrope.