GRUPA F: PSŽ i Barsa, naravno!

Barselona i Pari Sen Žermen u osmini finala Lige šampiona. Lagane pobede protiv APOEL-a i Ajaksa.

Barselona i PSŽ igraće u poslednjem kolu na Kamp Nou stadionu utakmicu za pobednika Grupe F.

Španski i francuski klub su i pre početka takmičenja bili apsolutni favoriti za prolazak u osminu finala, a oni su tu ulogu opravdali bez ijedne mrlje.

APOEL i Ajaks nisu im dorasli. To su potvrdili i rezultati utakmica odigranih u utorak uveče.

Barselona je na Kipru ubedljivo pobedila 4:0 (2:0). Lionel Mesi je het-trikom postao najbolji strelac Lige šampiona u istoriji i sada ima 74 postignuta gola, tri više od Raula i četiri od Kristijana Ronalda. Seriju Katalonaca otvorio je Luis Suarez.

Oba tima su meč završila sa desetoricom na terenu. Prvo je iskljune Rafinja u 70, a potom i Žoao Giljerme u 84. minutu.

U Parizu je bilo malo više drame - 3:1 (1:0)!

Davi Klasen uspeo je da kakvu takvu nadu "kopljanicima" u 67. minutu. Ali, ona nije dugo trajala. Posle Edinsona Kavanija, koji se prvi upisao u strelce u prvom poluvremenu, mrežu amsterdamskog kluba pogodio je i Zlatan Ibrahimović. Kavani je pred kraj utakmice drugim pogotkom otklonio svaku neizvesnost.

Ajaks i APOEL u poslednjem kolu igraće za plasman u Ligu Evrope.