Klas(a)!

Utakmica 156, golova 100. Malo ko ima takav prosek, a da nije Mesi ili Ronaldo.

Klas-Jan Huntelar, nekada jedan od najtalentovanijih napadača Evrope, nije prošao dobro ni u Realu, ni u Milanu.

Izabrao je Gelzenkirhen i nije pogrešio...

Holanđanin je ove subote u 13. kolu Bundes lige postigao het-trik u ubedljivoj pobedi Šalkea nad Majncom - 4:1 (2:1), tako da je za veoma kratko vreme stigao do velikog jubileja.

U 156. utakmici za Šalke u karijeri, Huntelar je postigao već 100 golova.

Kao što mu ime kaže - Klas(a)!

Huntelar, u kombinaciji sa Čupo Motingom, ove sezone predstavlja veliku opasnost za odbrane protivničkih timova. Njih dvojica učestvovali su golovima ili asistencijama u 16 od poslednjih 20 golova "plavaca" u ligi. Huntelar je ovog puta pogađao mrežu u 9, 25. i 62. minutu, Okazaki je u 44. minutu na kratko ublažio nalet Šalkea i smanjio na 2:1, ali je Trankiljo Barneta u 55. minutu povratio domaćinu dva gola prednosti.

Bajer Leverkuzen deklasirao je Keln rezultatom 5:1 (1:1), Švajcarac hrvatskog porekla Josip Drmić postigao je dva gola, ali je meč obeležio Nemac turskog porekla Hakan Čalhanoglu, koji je peti put ove sezone pogodio mrežu van šesnaesterca, što ga čini najopasnijim šuterom lige.

Herta je u Berlinu pružila žestok otpor Bajernu, ali nije odolela - 0:1 (0:1).

Jedini gol, 62. u Bundesligi, postigao je Arjen Roben u 28. minutu, za četvrtu uzastopnu pobedu šampiona u ligi. Ovo je bila prva pobeda Bajerna rezultatom 1:0 ove sezone.

Zanimljivo, startna postava Herte imala je na gomili 50 bundesligaških golova, dok su sa druge strane bili Robert Levandovski sa 80, Frank Riberi i Tomas Miler sa po 64, Roben sa 61...