Džonson prolio krv za pobedu!

Liverpul se mučio, mučio i na kraju zasluženo savladao Stouk. Junajted rutinski, Vest Hem zaustavio Njukasl.

Spektakularno drugo poluvreme na Enfildu i pobeda Liverpula 1:0, golom Glena Džonsona u 85. minutu!

Riki Lambert glavom je pogodio prečku, a desni bek "redsa" se požrtvovano bacio, prvi stigao do "ničije" lopte i smestio je iza leđa Asmira Begovića.

Džonson je tom prilikom dobio kopačku Erika Pitersa u glavu, potekla je i krv, ali eto, to je izgleda danas bilo neophodno da bi Liverpul osvojio tri boda u premijerligaškoj utakmici!

Tim Brendana Rodžersa nalazio se u seriji poraza (Njukasl, Čelsi, Kristal Palas), a uprkos inicijativi i odličnim šansama - kako se samo osećaju odsustvo Sterlinga i odlazak Suareza! - moglo je to da bude još jedno tužno popodne, da je Bojan Krkić u 60. minutu bio malo precizniji i pogodio mrežu, umesto stative.

Mančester junajted bez po muke je deklasirao Hal (3:0), iako je Anhel di Marija zbog povrede zamenjen već u 13. minutu.

"Crveni đavoli" time su se zadržali na četvrtom mestu, ispred Vest Hema i Arsenala, što je s obzirom na brojne pehove solidan rezultat.

Njukasl je doputovao na Apton park sa nizom od pet pobeda u Premijer ligi, uz samo jedan primljen gol. Ipak, svaka serija ima svoj kraj, a Njukaslovu je ove subote okončao levi bek Vest Hema Aron Kresvel.