Despotović: To je za one sa Facebooka!

Napadač Crvene zvezde za MONDO objasnio proslavu gola koja je izazvala negodovanje navijača.

Despotović: To je za one sa Facebooka! Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde prekinuli su golgeterski post posle 252 minuta, a prekinuo ga je i Đorđe Despotović. I to pobedonosnim golom protiv OFK Beograda (2:1) u duelu 14. kola Jelen Superlige.

Prvenac napadača crveno-belih ove sezone u domaćem prvenstvu, međutim, posle zasluženih aplauza za uspešnu realizaciju lepe akcije u kojoj su učestvovali još Darko Lazović i Nejc Pečnik, izazvao je i zvižduke.

Sve zbog načina na koji je Despotović proslavio pogodak - zapušivši uši ispred zapadne tribine.

U razgovoru za MONDO, 22-godišnji Lozničanin objasnio je čemu takav gest.

"Možda sam reagovao burnije nego što je trebalo, ali nisam mogao da se suzdržim. Bila je to poruka za one koji me vređaju na Facebooku. Ima par ljudi koji mi non-stop šalju poruke i vređaju čak i moju porodicu... A svi znaju koliki sam zvezdaš", rekao je Despotović.

Dan uoči utakmice sa OFK Beogradom, trener Nenad Lalatović je najavio da Luka Jović neće igrati zbog povrede do prolećnog dela sezone, kao i da će Đorđe Rakić najverovatnije iz istog razloga propustiti duel sa "romantičarima". Očekivalo se da mesto najisutrenijeg igrača u startnih 11 zauzme Despotović, međutim, odluka da crveno-beli počnu bez klasičnog špica iznenadila je mnoge, pa i igrače.

"Nismo znali da će biti tako. Trener nam je sastav saopštio na dan utakmice i iznenadio nas, ali bitno je da smo pobedili".

Despotović je početkom drugog poluvremena zamenio Nenada Gavrića, a pobedu je doneo desetak minuta pre kraja meča.

"Gol je došao u pravom trenutku i dodatno mi je drago što je bio pobedonosni. Nadam se da će ih ubuduće biti još", priželjkuje napadač koji je ponikao u Crvenoj zvezdi, ali je prvoligaško iskustvo sticao u subotičkom Spartaku. Na "Marakanu" se vratio letos, posle epizode u belgijskom Lokerenu.