Siti sa desetoricom dotukao Sautempton

"Građani" efikasniji posle isključenja Mangale, nego pre toga. Pobedom na stadionu Sent Meris preuzeli su drugo mesto.

Sautempton, našeg  reprezentativca Dušana Tadića, posle dužeg vremena nije prvi pratilac vodećeg Čelsija.

"Sveci" su na svom stadionu poraženi od Mančester sitija 0:3 (0:0), mada su od 74. minuta i rezultata 0:1 imali igrača više!

Čelsi posle 13. kola vodi sa 33 boda, Siti ima 27, Sautempton 26, a Mančester junajted na četvrtoj poziciji 22.

Sautempton je previše lako primio sva tri gola. Na prethodnih 12 utakmica kapitulirao je samo šest puta, a u nedelju tri puta za poluvreme.

Jaja Ture u 51. minutu je završio dugu akciju oštrim, prizemnim udarcem sa 18 metara. Golman Frejzer Forster bio je markiran i nije mogao ništa da uradi.

Neizvesna utakmica "prelomljena" je drugim žutim kartonom Elijakvima Mangale, nakon greške Turea i rušenja Šejna Longa, ali ne u pravcu u kome se moglo očekivati - Sautempton je svim silama krenuo u napad i ostavio mnogo prostora na svojoj polovini.

"Građani" su taj prostor iskoristili manirom ozbiljnog evropskog tima.

Frenk Lampard u 80. minutu je sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u sam donji desni ugao, a Gael Kliši u 88. postavio konačan rezultat iz kontre "2 na 1" sa Serhiom Aguerom.

Prethodno je Argentinac imao "zicer" za 3:0, ali ga je Forster sačekao u kaznenom prostoru i prozreo u nameri da ga obiđe.

Sautempton će i u naredna dva kola biti na ozbiljnim testovima - gostovaće Arsenalu i dočekati Mančester junajted.

Sitiju pre odlučujuće utakmice u Ligi šampiona, protiv Rome u Rimu, predstoje gostovanje Sanderlendu i meč protiv Evertona na Etihadu.