Arsenal stao u Stouku, o tituli i ne misli

Potop "tobdžija" na Britanija stadionu u prvom poluvremenu (0:3) i neuspeli povratak u drugom (2:0). Na kraju, pobeda domaćina - 3:2.

"

Posle 15 kola sezone 2013/14, fudbaleri Arsenala bili su prvi na tabeli Premijer lige, sa pet bodova više od prvog pratioca. Posle 15 kola sezone 2014/15, zaostaju za liderom Čelsijem čak 13 poena.

O njihovom učešću u borbi za titulu je izlišno i neukusno i govoriti.

U subotu, na stadionu Stouka, sprečili su svoju katastrofu, ali ne i pobedu domaćina. Na poluvremenu im je pretio debakl, ali su uspeli da ublaže poraz. Ne i da izjednače.

STOUK - ARSENAL 3:2 (3:0)

Događalo se i prethodnih sezona da Vengerov tim primi tri gola u prvih 45 minuta, da što pre hoće da se pokupi i ode sa terena, sa stadiona... Doduše, to se događalo protiv Čelsija, Liverpula i Mančester junajteda. Nikad protiv neke druge ekipe. Sve do ove subote.

Ekipa Arsena Vengera već na pauzi je morala da razmišlja kako da izbegne bruku. Piter Krauč prvi je pogodio, već u 19. sekundi. Bojan Krkić duplirao je vođstvo u 35. minutu, na centaršut Džonatana Voltersa, koji je nekoliko trenutaka pred odmor i zaokružio vođstvo ekipe 3:0.

Kraj utakmice gosti su dočekali sa igračem manje, zbog isključenja Kaluma Čembersa u 78. minutu.

Olivije Žiru imao je perfektnu priliku da izjednači na 1:1, ali je u 11. minutu glavom šutirao nekoliko centimetara pored leve stative. Mreža domaćina ipak se zatresla u 68. minutu, golom Santija Kasorle sa bele tačke, u 68. minutu. Arsenal je potom još jednom pogodio - dva minuta kasnije, kada je Aron Ramzi smestio loptu iza leđa Asmira Begovića.

Na nesreću gostiju, to je bio i poslednji gol na utakmici. Na radost domaćih navijača, Stouk je prekinuo seriju od tri poraza - Barnli 1:2, Liverpul 0:1, Junajted 1:2. Arsenalu neće biti lako narednih nedelja. Gostuje Galatasaraju u utorak, pa u subotu dočekuje Njukasl, pre gostovanja Liverpulu 21, decembra.