"Vukovi iz senke" osvojili Hanover

U 14. koluBundeslige Menhengladbah lako sa Hertom, rezerve Volfzburga donele pobedu "vukovima" u Hanoveru, Šalke pregazio "švabe" u Štutgartu...

Volfzburg je odigrao odličan meč u Hanoveru i pobedom 3:1 ostao u trci za šampionsku titulu. "Vukovi" su na drugom mestu sa četiri boda manje od Bajerna, koji nešto kasnije igra kod kuće protiv Bajera iz Leverkuzena.

Kevin de Brujne načeo je domaćine već u četvrtom minutu. U poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio je Španac Hoselu.

Trener Volfzburga Diter Heking pravio je izmene u pravo vreme. Prvo je na teren poslao Basa Dosta, a Holanđanin posle samo nekoliko desetina sekundi provedenih u igri vratio vođstvo "vukovima".

Slično je bilo i sa Maksijem Arnoldom.

On je na terenu bio tek nešto više od tri minuta kada je postigao treći pogodak za Volfzburg. Hrvat Ivan Perišić bio je asistent kod svakog gola nekadašnjeg prvaka Nemačke.

Borusija je u Menhengladbahu istim rezultatom pobedila Hertu. jedan od strelaca za "koltove" bio je Torgan Azar, mlađi brat Edena Azara igrača Čelsija.

Nikola Đurđić najavio je preokret Augzburga u Kelnu. Posle prvog poluvremena koje je rezultatom 1:0 pripalo "jarčevima", gosti su bili bolji u nastavku meča i pogotkom u sudijskoj nadoknadi stigli do trijumfa.

Srbin je izjednačio u 53. minutu, a gol za pobedu postigao je Aleksandar Esvajn. Augzburg je izbio na treće mesto i u slučaju pobede Bavaraca u derbiju ostaće na toj poziciji.

Šalke je deklasirao "švabe" u Štutgartu 4:0. Trostruki strelac za ekipu iz Gelzenkirhena bio je Kamerunac Čupo Moting.

Paderborn je u poslednjim trenucima utakmice osvojio pod protiv Frajburga (1:1).