Endi Kerol ponovo pogađa!

Korpulentni napadač posle devet meseci pauze ponovo zatresao mrežu i to dva puta, za pobedu Vest Hema i treće mesto na tabeli. Pobeda Aston Vile i novi poraz Lestera.

Fudbaleri Vest Hema vezali su tri pobede i uspeli da se probiju na treće mesto u Premijer ligi!

"Čekićari" su u 15. kolu na svom Apton parku savladali Svonsi 3:1, a ono što posebno raduje navijače jesu golovi Endija Kerola.

Korpulentni centarfor pogodio je mrežu u 41. i 66. minutu, čime je prekinuo golgeterski post koji je trajao od marta - tačno 878 minuta!

Vest Hem je tako preokrenuo, pošto su gosti vodili od 16. minuta golom Vilfreda Bonija, najboljeg strelca Premijer lige u 2014. godini sa 19 golova. Pobedu londonskog kluba potvrdio je Diafra Sako, koji je bio precizan u 87. minutu.

U tim trenucima Svonsi je bio sa igračem manje, pošto je možda i prestrogo isključen golman Lukaš Fabijanski u 68.

"Čekićari" sada imaju 27 bodova, jedan više od Sautemptona, šest manje od Mančester sitija, a devet od vodećeg Čelsija. Svonsi je osmi sa 22 boda.

Lester siti ostaje prikovan za dno tabele Premijer lige. Aston Vila je u Brimingemu pobedila 2:1 i probila se na 11. mesto.

Gosti su poveli golom Hozea Uljoe u 13. minutu, ali je Aston Vila uspela da preokrene rezultat i da osvoji tri boda. Golove za domaćina postigli su Klark u 17. i Haton u 71. minutu.