Mojes "popio" četiri komada!

Pre neki dan, demonstrirajući svoj španski, Dejvid Mojes brojao je na konferenciji za medije unos, dos, tres, kvatro...

...ispostavilo se da je toliko golova primio na "EL Madrigalu".

Pred 17.000 navijača, Viljareal je uspavljivao Real Sosijedad punih sat vremena, a kada je Bruno postigao majstorski gol iz slobodnog udarca, protivnik je nokautiran sa još tri udarca u bradu: Viljareal - Sosijedad 4:0 (0:0).

Bio je to prvi ligaški poraz novog trenera Baskijaca, Škota Dejvida Mojesa, koji je počeo remijem u La Korunji sa Deportivom (0:0), a onda upisao i pobedu nad Elčeom kod kuće (3:0). U međuvremenu, Mojes je odigrao i 0:0 u Kupu kralja sa Ovijedom, a onda je došao na red prvi poraz u Španiji, i to kakav.

Posle gola Bruna, levom nogom, preko živog zida, od prečku, pa od leđa golmana, sve do mreže, šanse pred golom gostiju su se ređale kao na traci.

Na 2:0 u 73. minutu, na asistenciju Ikečukvua Učea, povisio je Denis Čerišev, da bi isti igrač sedam minuta kasnije asistirao Moisesu Gomezu za 3:0. Gomez je u 86. minutu postigao još jedan gol na pas Pinje, tako da se Viljareal izjednačio na deobi petog mesta na tabeli sa Valensijom i Malagom (24 boda).

Sosijedad ostaje 14. sa 13 bodova, posle novog ubedljivog poraza na "El Madrigalu". Prošle sezone, 13. januara, bilo je 5:1, a onda je Viljareal dobio i u San Sebastijanu 18. maja ove godine - 1:2.

Poslednji put, Baskijci su pobedili "Žutu podmornicu" još 2010. godine.