Valensija prokockala pobedu

Kada je Negredo u 83. minutu konačno zatresao mrežu Granade, činilo se da "slepim miševima" ne mogu da izmaknu tri boda.

Nesmotren potez Paka Alkasera pri vođstvu od 1:0 u 87. minutu, a odmah zatim i loša intervencija golmana Dijega Alveša, koštali su Valensiju bodova na gostovanju u Granadi.

Alkaser je posle nasrtaja Karlosa u padu mahinalno uzvratio udarac, rival je dobro odglumio, a sudija pokazao igraču Valensije put u svlačionicu.

Praktično iz prve sledeće akcije, domaćin je izjednačio. Alveš je probao da izboksuje loptu, ali ona se odbila kako ne treba, metar-dva od stative, gde Nigerijcu Isaku Saksesu nije bilo teško da je sprovede u prazan gol - 1:1.

Valensija je povela udarcem Alvara Negreda "iz kolena" sa 15 metara, posle koga je lopta neodbranjivo otišla pod prečku.

Pozajmljeni napadač Mančester sitija u prethodnoj šansi je pogodio stativu...