Junajted je treći!

Robin Van Persi sa dva gola označio kraj bajke Sautemptona i popeo svoj tim na mesto do Čelsija i Mančester sitija.

Mančester junajted ponovo je u vrhu Premijer lige. Tamo gde i pripada.

U ponedeljak uveče, u poslednjoj utakmici 15. kola, golovima Robina Van Persija savladao je najveće iznenađenje sezone i u direktnom duelu ga prestigao na tabeli.

SAUTEMPTON - MANČESTER JUNAJTED 1:2 (1:1)

Pogocima Robina Van Persija u 12. i 71. minutu, "đavoli" su osvojili važna tri boda i ostvarili petu pobedu u nizu. U narednom kolu će imati lepu i najbolju moguću priliku da nastavi seriju, kada u nedelju bude na Old Trafordu igrao protiv Liverpula.

U ponedeljak uveče, tim Luja Van Gala produžio je loš period Sautemptona. Ekipa Ronalda Kumana nije "preživela" niz utakmica u kojima je morala da potvrdi da je spremna za velika dela: jedan za drugim pobeđivali su je Mančester siti (3:0), Arsenal (1:0) i, večeras, Mančester junajted.

Srpski internacionalac Dušan Tadić igrao je za domaće 70. minuta. Sautempton je imao svoje prilike, mnoge je propustio, pa je Holanđanin posle slobodnog udarca Vejna Runija ipak odneo bodove u Mančester.

Tabela posle 15. kola: Čelsi 36, Mančester siti 33, Mančester junajted 28, Vest Hem 27, Sautempton 26, Arsenal 23, Njukasl 23, Svonsi 22, Liverpul 21, Totenhem 21, Aston Vila 19, Everton 18, Stouk 18, Sanderlend 15, Kristal Palas 14, VBA 14, Kvins Park 14, Hal 13, Barnli 12, Lester.