Sampdorija visoko leti

Ekipa Siniše Mihajlovića pobedila i Veronu u gostima, 3:1. Samp niže bodove, a jedinog poraza se više i ne seća.

Od starta takmičarske 2014/15, fudbaleri Sampdorije pod vođstvom Siniše Mihajlovića izgubili su samo jednom, od Intera (0:1).

Ta utakmica odigrana je 29. oktobra. Do nje i od nje Đenovljani nisu izgubili. Od te večeri odigrali su šest mečeva, tri puta remizirali i tri puta pobedili.

U ponedeljak uveče, na stadionu Bentegodi, ostvarili su drugi trijumf u nizu.

VERONA - SAMPDORIJA 1:3 (1:1)

Pogocima Edera u 28. minutu iz penala, Okake u 57. i Gabjadinija u 62, ekipa bivšeg selektora Srbije zadržala je korak za Đenovom u borbi za treće mesto na tabeli Serije A.

Gradski rival sada joj beži samo bod, dok joj Napoli i Lacio gledaju leđa.

Pogodak za domaću ekipu postigao je Luka Toni u 37. minutu. Srpski internacionalac Boško Janković nije bio u protokolu jer je krajem novembra operisan zbog povrede zgloba. Na terenu bi ponovo trebalo da bude u januaru 2015.

U ponedeljak uveče odigran je i preostali meč 14. kola, Kaljari - Kjevo i završen pobedom gostiju, 0:2.

Tabela Serije A posle 14. kola: Juventus 35, Roma 32, Đenova 26, Sampdorija 25, Napoli 24, Lacio 23, Milan 21, Udineze 21, Fiorentina 20, Sasuolo 19, Palermo 18, Inter 17, Empoli 15, Atalanta 14, Verona 14, Kjevo 13, Torino 13, Kaljari 11, Ćesena 8, Parma 6.