Napoli sve više tone, Milanu dovoljna dva šuta

Derbi 15. kola Serije A završen pobedom domaćeg tima.

Dva šuta u okvir gola bili su dovoljni Milanu da u nedelju uveče savlada Napoli.

Derbi meč igran na San Siru završen je pobedom crveno-crnih 2:0.

Prvo je sjajni Žeremi Menez umakao večeras očajnoj odbrani Napolija već u 6. minutu, a potom je Đakomo Bonaventura, asistent kod vodećeg pogotka, odlično skočio i šutirao glavom u 52. minutu za 2:0.

Te dve akcije (od ukupno tri koje su završene šutevima u okvir gola) bile su dovoljne da Milan produži agoniju Napolija, koji je već četiri utakmice u Seriji A bez pobede (tri remija i poraz).

Ekipa Rafaela Beniteza pala je na sedmo mesto, sa 24 boda koliko ima i Milan, ali uz bolju gol-razliku.

U ovom meču gosti nisu bili u podređenom položaju, čak su i više napadali, ali nisu pronašli način da savladaju raspoloženog Dijega Lopeza.

Pritisak zbog prethodna tri remija dodatno je pojačao rani gol najboljeg strelca Milana ove sezone sa osam pogodaka, tako da je veliko pitanje da li će Napoli i na proleće igrati pod komandom Beniteza...

Bila je ovo prva pobeda Milana protiv Napolija u Seriji A posle sedam mečeva!