Pardju preokrenuo Kristal Palas

Promena trenera prijala je klubu iz jugoistočnog Londona.

Kristal Palas je prekinuo niz od osam utakmica bez pobede u Premijer ligi, pošto je savladao gradskog rivala Totenhem  iako su gosti vodili do 69. minuta. Na kraju, ipak, 2:1 za domaće.

Dolazak Alana Pardjua očigledno je prijao fudbalerima Kristal Palasa, koji su posle meča u FA kupu protiv nižerazrednog Dover atletika slavili i u prvenstvu. Doskorašnji trener Njukasla uspeo je da trgne ekipu i motiviše je da savlada favorizovanog rivala, trenutno petog na tabeli Premijer lige.

Doduše, dosta će se polemisati o odluci sudije Entonija Tejlora da u 69. minutu dosudi penal za Kristal Palas posle pada Džoija Ledlija na start Bendžamina Stambulija.

Sa bele tačke precizan je bio Dvajt Gejl za 1:1 i veliki "vetar u leđa" domaćim igračima, koji je rezultirao pogotkom Džejsona Pančeona u 80. minutu za pobedu. Velike zasluge za taj gol ima Vilfred Zaha, koji je uprkos nekoliko startova uspeo da sačuva loptu i doturi je do saigrača.

Deveti put u poslednjih 13 kola Totenhemova utakmica završena je rezultatom 2:1 ili 1:2.

Posle penala za Kristal Palas sudija Tejloro još nekoliko minuta našao se pod pritiskom igrača oba tima, ali se njegova pištaljka nije čula kada je defanzivac Totenhema, Kajli Voker, igrao rukom u svom kaznenom, niti posle pada Harija Kejna u šesnaestercu domaćih, desetak minuta pre kraja.

Preokret Palasa zasenio je lep gol Harija Kejna u 49. minutu, na još bolju asistenciju Nasera Čadlija i činjenicu da je napadač Totenhema postigao šesti gol u poslednjih šest mečeva (uz jednu asistenciju) i da je trenutno među najboljim evropskim napadačima.

Kejn je ove sezone postigao osam golova u Premijer ligi, jedan više od Tomasa Milera iz Bajern Minhena, a čak sedam puta je zatresao protivničku mrežu od kraja novembra 2014. Isto koliko i Kristijano Ronaldo.

Napadač Totenhema je postigao i samo jedan gol manje (18) od Serhija Aguera u svim takmičenjima ove sezone, a Argentinac je sa 19 pogodaka najuspešniji golgeter koji stiže iz nekog engleskog kluba.

Sjajna forma Harija Kejna je i dovela Totenhem do visokog petog mesta, međutim, pitanje je da li će tamo i ostati posle Arsenalovog duela sa Stoukom.