Šou u Firenci, Miha ne gubi u Đenovi

Čak sedam golova u pobedi Fiorentine nad Palermom - 4:3. Sampdorija kod kuće savladala Empoli - 1:0. Željko Brkić debitovao za Kaljari.

Vodila je Fiorentina 2:0, pa je Palermo izjednačio na 2:2, pa je Fiorentina povela 4:2, pa nije bilo vremena za još jedno izjednačenje - 4:3.

Spektakularan meč odigran je u nedelju na stadionu Artemio Franki i završen trijumfom "ljubičastih", za koje je srpski defanzivac Nenad Tomović igrao od početka do kraja.

Što su domaći pogrešili pred svojim golom, ispravili su pred gostujućim, pa će ipak nasmejani napustiti stadion. Robin Kvajson kaznio ih je i izjednačio, ali to nije uradio i njegov saigrač Andrea Beloti, nekoliko minuta posle trećeg gola "ljubičastih".

Da jeste, možda bi ishod bio drugačiji i možda Hoakin ne bi ukrasio sjajnu utakmicu lepim golom za 4:2. Pogledajte majstoriju španskog fudbalera, kojom je ekipa Vinćenca Montele obezbedila sva tri boda.

Još trojica srpskih fudbalera nastupila su u nedelju popodne. Dušan Basta odigrao je za Lacio derbi Rima protiv Rome, Željko Brkić debitovao je za Kaljari u pobedi nas Ćezenom (2:1), a Nenad Krstičić nastupio za Sampdoriju u finišu utakmice protiv Empolija (1:0).

Đenovljani su savladali goste iz Toskane pogotkom Edera u 49. minutu i tako zadržali peto mesto na tabeli. Trećeplasirani Lacio "beži" im samo bod.

Tim Siniše Mihajlovića prekinuo je seriju od tri utakmice bez pobede (Juventus 1:1, Udineze 2:2, Lacio 0:3), a u sledećem kolu će gostovati Parmi.