"Rosoneri" vas zovu...

Lacio, Juve, Roma, Inter, Napoli... Odgovorite!

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije savladavši večeras na domaćem terenu, u prvoj utakmici osmine finala, ekipu Sasuola rezultatom 2:1.

"Rosoneri" su se propisno namučili dok nisu definitivno srušili otpor veoma neugodnog protivnika, iako su tokom čitavog meča bili bolji i imali inicijativu.

Kada je Pacini doneo vođstvo pred kraj poluvremena činilo se da timu Pipa Inzagija predstoji rutinski posao u nastavku, međutim, usledila je velika greška defanzivca Zapate i Sasuolo je poravnao rezultat iz penala, a muke navijača na San Siru skratio je De Jong pogodivši mrežu u završnici susreta.

Milan u četvrtfinalu čeka boljeg iz sutrašnjeg meča Torino - Lacio.

Milan - Sasuolo 2:1 (Pacini 38, De Jong 86 - Sansone 64. penal)

U preostalim utakmicama osmine finala Kupa Italije sastaju se Parma - Kaljari, Torino - Lacio (sreda), Juventus - Verona (četvrtak), Roma - Empoli (20. januara), Fiorentina - Atalanta, Inter - Sampdorija (21. januara) i Napoli - Udineze (22. januara).