Vest Hem - Everton 11:10 (srećna Srpska)!

Britanci nisu stigli na doček Srpske nove godine, jer su ostali kraj malih ekrana zakovani gledajući triler utakmicu 3. runde FA kupa. Reprizu, pritom.

U prvoj utakmici 3. runde FA kupa (134. izdanje, 736 klubova počelo takmičenje) bilo je: Everton - Vest Hem 1:1

Pravila su takva u najstarijem fudblaskom nadmetanju na svetu, pa se igrala nova utakmica, 90 minuta, ako treba produžeci, ako treba penali. Tako je i bilo.

U reprizi, Vest Hem - Everton 11:10. Zapravo, bilo je 1:1 posle 90 minuta, 2:2 posle dodatnih pola sata i onda 9:8 posle penala.

Vest Hem se nekako, malo pre ponoći po našem vremenu (zato dežurni novinar neće stići na doček), plasirao dalje i sastaće se sa Bristol Sitijem, klubom koji je takođe kroz reprizu, ali sigruno, sa 2:0 eliminisao Donkaster. Bristol je trećeligaš.

Ener Valensija doveo je "čekićare" u vođstvo posle pasa Endija Kerola, dok Džel Robles nije imao šanse da odbrani taj šut. Tada je Everton već imao igrača manje, jer je Ejden Megidi bio isključen zbog dva suvišna i dovoljno gruba starta, ali je uspeo da izjednači preko Kevina Miralasa, koji je pogodio iz slobodnjaka. I to lepo...

Otišlo se dalje, u dodatnih pola sata (što inače nije trebalo ni Semu Alardajsu ni Robertu Martinezu u periodu kada Premijer liga zakazuje utakmice na svaki neparni datum), a tada je prvi pogodio Everton.

Na centaršut Miralasa, poklonio se Romelu Lukaku - 1:2, sa desetoricom. Podvig je bio blizu, međutim...

U 113. minutu utakmice, Karlton Kol je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Tomkins i 2:2.

Moralo je da bude odlučeno penalima, a presudili su 20. i 21. udarac. Adrijan je pogodio, a golman Evertona Robles preuzeo odgovornost na sebe i pogodio - prečku!