Očekivani "kec" u Torinu

Juventus postao prvi i jedini domaći tim koji je ostvario pobedu u 19. kolu Serije A.

Lider prvenstva Italije i branilac titule dočekao je Veronu i praktično rešio pitanje pobednika u prvih sedam minuta, kada je pogocima Pola Pogbe i Karlosa Teveza poveo sa 2:0.

Taj rezultat bio je na snazi do 66. minuta, kada je na 3:0 povisio drugi Argentinac, Rikardo Pereira. Osam minuta kasnije Tevez je svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat.

Juve je tako iskoristio subotnji remi Rome u Palermu, da najbližem pratiocu odmakne pet bodova na polovini sezone.

"Stara dama" je i kod kuće i na strani ostvarila po sedam pobeda i dva remija. Jedini poraz doživela je 29. oktobra od Đenove - 1:0.

Juve je domaćin i narednog vikenda, dolazi mu Kjevo, dok Roma putuje u Firencu, na još jedno teško gostovanje.