AKN: Odigrali četiri meča, i dalje na "nuli''!

Mečevi između Obale Slonovače i Malija, te Kameruna i Gvineje završeni bez pobjednika 1:1, a identičnim rezultatom završena su i prve dvije utakmice u Grupi D Afričkog kupa nacija.

Na Afričkom kupu nacija odigrana su dva kola, a ekipe u Grupi D nakon četiri odigrana meča nisu se pomjerile s mjesta.

U prvom kolu oba meča završena su rezultatom 1:1, a u drugom kolu desilo se potpuno isto. Obala Slonovače remizirala je s Malijem 1:1, a identičnim rezultatom završen je i meč između Kameruna i Gvineje.

Mali je već u šestom minutu poveo golom Sakoa i čuvao prednost do samog finiša, ali nije izdržao. Četiri minute prije kraja Gradel je postigao pogodak i donio bod svojoj ekipi.

U duelu Kameruna i Gvineje konačnih 1:1 postavljeno je u prvih 45 minuta. Moudanđo je u 13. minutu poslije kornera petom pogodio mrežu nesigurnog Jatare, da bi kapiten reprezentacije Gvineje Traore poravnao rezultat u 32. minutu.

U posljednjem kolu grupne faze u Grupi D Kamerun će igrati protiv Obale slonovače, a Gvineja protiv Malija. Ukoliko i te utakmice nekim slučajem završe remijem 1:1, prolaska u naredni krug odlučiće žrijeb.