Junajted može da odahne

Kako je počelo, super se završilo - pomisliće svaki navijač Mančester junajteda posle ponovljenog duela sa četvrtoligašem Kembridžom.

Mančester junajted je uspeo da se plasira u osminu finala FA kupa, ali ko zna šta bi bilo da je napadač Kembridža iskoristio šansu u 52. sekundi utakmice.

Posle izgubljene lopte domaćih fudbalera na sredini igrališta, Tom Eliot je umakao Krisu Smolingu, međutim, nije dovoljno "zavrnuo" loptu kod šuta, pa je ona, iako je prošla De Heu, pogodila stativu.

Hrabro su igrači četvrtoligaša ušli i u ovaj ponovljeni meč četvrte runde FA Kupa (posle 0:0 u prethodnom duelu), ali su uspeli da se odbrane samo do 25. minuta.

Anhel Di Marija je lepo centrirao sa leve strane, a Felaini glavom spustio loptu za usamljenog Huana Matu u petercu gostiju. Bio je to gol kojim su domaći "otvorili" goste.

Samo sedam minuta kasnije Markos Rojo je pogodio za 2:0, a igrači Junajteda dobili su na samopouzdanju. Do odlaska na odmor potpuno su kontrolisali igru, kao i u drugom poluvremenu. Konačnih 3:0 postavio je Džejms Vilson snažnim udarcem sa ivice kaznenog u 73. minutu.

Naredni rival ekipi Luja Van Gala biće trećeligaš Preston Nort End, koji je takođe u ponovljenom duelu kao gost savladao Šefild Junajted 3:1.

Fulam je na svom terenu izgubio od Sanderlenda 1:3, iako je vodio od 28. do 61.minuta.