Barsa u frci, Siti i Džeko raspucani!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Mančester siti deklasirao Njukasl 5:0. Džeko zatresao mrežu i asistirao, a Siti smanjio zaostatak za Čelsijem. Snažna poruka Barseloni pred utakmicu osmine finala Lige šampiona 24. februara u Mančesteru.

Bez milosti!

Mančester siti je deklasirao Njukasl 5:0 (3:0) u 26. kolu Premijer lige, ostvarivši tako dvostruku pobedu.

Kako?

"Građani" su smanjili zaostatak za Čelsijem, koji je ranije danas odigrao samo 1:1 sa Barnlijem na svom terenu, a ujedno su poslali moćnu poruku Barseloni pred duel u osmini finala Lige šampiona naredne nedelje. Barselona je danas izgubila na Nou Kampu od Malage 0:1.

Nema mnogo toga da se napiše o ovom meču "mačke i miša". Odbrana Njukasla je bila potpuno nemoćna da zaustavi Sitijevu mašinu. Još jednom se pokazalo da kada je Jaja Ture u ekipi i raspoložen za igru to je neki sasvim drugačiji Siti. Još kada i David Silva "zapleše" a Džeko pogađa...

Zanimljivo, ovo je već peti meč u nizu kako Njukasl nije uspeo da da gol Sitiju. U subotu popodne nije ni mogao, jer nije imao nijedan udarac upućen ka vratima domaćina.

Posle 120 sekundi igre već je bilo 1:0 za Siti! Vurnon Anita je skrivio penal (pritom i dobio žuti karton) posle starta na Edinu Džeki, a Serhio Aguero je bio siguran realizator.

To je drugi najbrže iskorišćeni penal u istoriji Premijer lige! Penal je doduđen u 30. seklundi, ali dok su se strasti smirile, Aguerova noga je bila na lopti tačno u 1:12 minuta igre. Englreski statističari odmah su izbacili podatak da je todrugi najbrži penal u istoriji Premijer lige. Brži od Aguera bio je samo Stjuart Pirs, koji je realizovao penal tačno u 60. sekundi meča Notingem - Aston Vila. Bilo je to 1994. godine.

Posle desetak minuta utakmice na "Etihadu" bilo je već 2:0 (Samir Nasri), a na isteku 20. minuta semafor je pokazivao - 3:0, strelac Edin Džeko.

...

Na početku drugog dela, dva gola Davida Silve za dva minuta (51. i 53. minut), pa je Manuel Pelegrini odlučio da odmori Španca za ono što ga očekuje za koji dan - megdan sa Barselonom.

Poslednjih posla sata igre navijači Mančester sitija su se zabavljali, navijajući za to Vilfred Boni (došao je iz Svonsija za 28 miliona funti) na debiju postigne "prvenac". To je vrlo lako i moglo da se dogodi u u finišu meča, ali ga je nadmudrio Krul u situaciji jedan na jedan.