Orlandić i Mijailović doneli pobedu Zvezdi

Kombinovani tim Crvene zvezde savladao Radnički iz Obrenovca.

Fudbaleri Crvene zvezde neslavno su počeli prolećni deo sezone, pa je posle remija u Nišu sa Radničkim, trener Nenad Lalatović najavio promene za gostovanje u Jagodini naredne nedelje.

Šansu bi u startnoj postavi protiv "ćurana" mogao da dobije neki od igrača koji su ovog utorka odigrali prijateljsku utakmicu protiv Radničkog iz Obrenovca i pobedili 2:0.

Dugo su gosti odolevali napadima crveno-belih, a onda su sredinom drugog poluvremena kapitulirali dva puta u kratkom roku. Prvo je mrežu zatresao Petar Orlandić u 68. minutu, a minut kasnije i mladi desni bek Marko Mijailović, brat nekadašnjeg prvotimca Zvezde Srđana Mijailovića, koji je i dalje u turskom Kajzerisportu gde ga je odveo Robert Prosinečki.

Orlandić je bio precizan posle prodora i centaršuta Daniela Avramovskog, dok je Mijailović gol postigao posle kratkog "odbitka".

Po izveštaju na zvaničnom sajtu crveno-belih, zapaženu partiju u ovom meču pružili su Mihailo Ristić, koji je bio i kapiten, Miloš Bosančić i Aleksandar Katai. Za očekivati je da upravo neko od njih trojice narednog vikenda dobije šansu od prvog minuta protiv Jagodine.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman (Trkulja), M. Mijailović, M. Stojanović, Mbođ, S. Đorđević, Ristić, Bosančić, Avramovski, Katai, Salami, Orlandić.

RADNIČKI (O): Dikić, Ranđelović, Cikuš, Trajković, Srećković, Abazi, Jevremović, Todić, Lečić, Despotović, Stojković.