PL BiH: Kokotov debi iz snova u dresu Želje

Doskorašnji napadač Slavije Zoran Kokot nije mogao da zamisli ljepši način da debituje u dresu Željezničara. S dva gola doprinio je pobjedi plavih u malom gradskom derbiju protiv Olimpika - 3:0 (2:0).

PL BiH: Kokotov debi iz snova u dresu Želje Izvor: MONDO

Željo je u nedjelju popodne rutinski osvojio tri boda u posljednjoj utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i bodovno se izjednačio sa Zrinjskim na trećoj poziciji tabele.

Gotovo sav posao oko pitanja pobjednika na "Grbavici" završio je novajlija Kokot - u 13. minutu je pogodio poslije akcije Riada Bajića. Dvadesetak minuta kasnije se našao u šansi nakon što je Ognjen Đelmić uposlio Bajića, a prvi udarac golman "vukova" Stefan Tomović odbranio.

"Nos za gol" imao je Kokot i iz drugog pokušaja pospremio je loptu u mrežu. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone, pošto je prethodne jeseni pet puta pogađao metu u dresu "sokolova".

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, domaći tim Milomira Odovića postigao je i treći pogodak. Nakon dva neuspjeha, konačno je i Bajić pogodio. I to kako! Sjajno je izveo slobodan udarac, Tomović nije imao šanse. Evrogol za 3:0!

Sastavi

ŽELJEZNIČAR:Antolović, Kvesić, Kosorić, Memija, Bajić, Đelmić, Hadžiahmetović, Zeljković, Bogdanović, Kokot, Hasanović. Trener: Milomir Odović.

OLIMPIK:Tomović, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Pandža, Smajić, Imamović, Bogičević, Handžić, Osmanagić. Trener: Mirza Varešanović.

U 66. minutu Kokot je napustio teren ispraćen aplauzima, a zamijenio ga je Argentinaac Huan Manuel Varea.

Do kraja, u 83. minutu direktan crveni karton zaradio je igrač Olimpika Bojan Regoje nakon što je laktom udario Ognjena Đelmića, a sudija Rusmir Bureković mu pokazao put u svlačionicu.

Ekipa Mirze Varešanovića posljednjih desetak minuta igrala je sa desetoricom u polju, ali više se rezultat nije mijenjao.