Murinjo ne gubi finala, Totenhem će čekati!

Londonska kiša na londonskom "hramu" fudbala i pobeda Čelsija u londonskom derbiju 2:0. Rutinski... Pogledajte golove iz finala Liga kupa, u kom je bilo Ivanovića, ne i Matića.

Po standardnom londonskom pljusku, na čuvenom londonskom "Vembliju", odigran je klasičan lodnosnki derbi.

Pripao je Čelsiju, koji je rutinski savladao Totenhem u finalu Liga kupa i tako osvojio prvi trofej u sezoni - 2:0 (1:0).

Golove za ekipu Žozea Murinja, koji je podigao prvi trofej od povratka u Englesku, postigli su kapiten Džon Teri u 45. i Dijego Košta u 56. minutu, međutim taj pogodak kasnije je s pravom pripisan Kajlu Vokeru jer ne bi bilo ništa od gola da desni bek Sparsa nije zakačio loptu prilikom šuta Košte iz oštrog ugla.

Ekipa Maurisija Poketina bila je bolji takmac u prvom poluvremenu pred skoro 90.000 ljudi, Kristijan Eriksen pogodio je prečku iz slobodnjaka u 9. minutu, potom su "pevci" više "rolali" loptu u meču jakog tempa, ali je jedna loša reakcija Totenhemove odbrane u poslednjem minutu prvog dela igre bila kobna.

Ispostavilo se da posle gola Terija nije bilo više odgovora teget-belih. Igrali su samo plavi, koji su u sedmom finalu Liga kupa podigli peti trofej.

Rekorder ostaje Liverpul sa osam trijumfa u 11 finala, a drugo mesto do daljeg deliće Čelsi i Aston Vila, ispred Mančester junajteda i Totenhema koji imaju po četiri. Čelsi se tako revanširao rivalu sa severa grada za poraz u finalu istog takmičenja 2008. godine.

Tada je, takođe na "Vembliju", Didije Drogba doveo "plavce" u vođstvo u 39. minutu, ali je Totenhem preokrenuo pogocima Dimitra Berbatova sa bele tačke u 75. i Džonatana Vudgejta čak u 94. minutu igre. Nijedan od aktera tog finala nije više na "Vajt Hart Lejnu", osim rezerviste Junesa Kabula, dok su na "Stamford Bridžu" u takmičarskom pogonu i dalje Teri, Drogba, Petr Čeh i naš Branislav Ivanović, koji je odigrao perfektnih 90 minuta.

Drugi srpski reprezentativac iz Čelsija, Nemanja Matić, nije mogao da nastupi zbog spornog crvenog kartona koji je dobio u prethodnoj utakmici Premijer lige, sa Barnlijem.

Liga kup: 2014/15

Njegovo mesto u manevru zauzeo je štoper, Kurt Zuma, što je samo potvrdilo pravilo da Murinjo izuzetno defanzivno ulazi u presudne utakmice u sezoni, s namerom da sačuva svoj i osećajem da će već neko pogoditi gol rivala.

Tako je bilo i ovog puta, Totenhem je svih 90 minuta dominirao u posedu lopte, 60 odsto aktivnog vremena s loptom u nogama igrali su Poketinovi igrači, ali je slavio Murinjov tim sa dva gola iz četiri šanse na meču.

Teri i Košta, uz pomoć Kejhila pogodili su mrežu Uga Lorisa, Sesk Fabregas probao je fantastično makazicama, ali mu je Francuz odbranio, a sredinom drugog poluvremena, posle sjajnog solo prodora, Eden Azar mogao je da dokusuri rivala u trećem okršaju za tri meseca.

Prvi, na "Bridžu", pripao je Čelsiju rezultatom 3:0, Totenhem je na "Lejnu" uzvratio sa 5:3, a treća i trofeja vredna runda pripala je lideru šampionata, koji će kada bude trebalo da nadoknadi utakmicu 27. kola Premijer lige, imati priliku da ode na osam bodova prednosti u odnosu na Mančester siti, koji je ranije u nedelju poražen od Liverpula na "Enfildu".

Čelsi je odigrao četvrto finale engleskih kupova pod Murinjom i ostvario četvrti trijumf - Liga kup 2005, 2007. i 2015, kao i FA kup 2007. godine.

ČELSI: Čeh - Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta - Zuma, Ramireš, Fabregas, Vilijan (od 76. Kuadrado), Azar - Košta.

TOTENHEM: Loris - Voker, Dajer, Vertongen, Rouz - Bentaleb, Mejson (od 71. Lamela), Tausend (od 62. Dembele), Eriksen, Čadli (od 80. Soldado) - Kejn.