Valensija noći kao treća

"Slepi miševi" slavili u prvom meču 27. kola Primere i prestigli Atletiko Madrid.

Dva uzastopna remija Atletiko Madrida omogućila su Valensiji da se probije do treće pozicije u Primeri.

Moguće je da će se crveno-beli već u subotu predveče vratiti na tu poziciju, ali je trka za direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone svakako postala veoma uzbudljiva.

"Slepi miševi" su u premijernom meču 27. kola savladali Deportivo iz La Korunje (2:0) i ostavili ga da strepi za mesto u "sigurnoj zoni", pošto bi u zavisnosti od ostalih rezultata mogao da se nađe među tri najlošije plasirana tima u ligi.

Nešto više od sat vremena trebalo je domaćim fudbalerima da slome otpor čvrstog rivala, a učinio je to Dani Pareho udarcem sa bele tačke u 62. minutu. Penal je bio opravdano dosuđen, posle prekršaja Huanfrana.

Samo deset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, pošto je Pako Alkaser duplirao prednost. Bio je to trenutak za euforiju na stadionu Valensije, jer se napadač domaćeg tima vratio na teren posle četiri meseca pauze zbog povrede. Sjajnom napadaču za pogodak je trebalo tek 60 sekundi po ulasku u igru umesto Alvara Negreda. U akciji kao na "malom fudbalu" Feguli je bio asistent za gol kojim je rešeno pitanje pobednika.