Pardjuov kristalno jasan učinak!

Tri od 20 do dolaska osporavanog menadžera, a onda pet od devet! Tri gola u mreži očajnog Kvins Parka za 21 minut!

U malom gradskom derbiju malo takmičarske neizvesnosti.

Samo do 21. minuta kada je Kristal Palas poveo na svom dupke "Selhrst parku" protiv Kvins Park Rendžersa, pogotkom Vilfreda Zahe.

Već u 42. minutu bilo je 3:0 za crveno-plave, zahvaljujući golovima Džejmsa Mekartura (41) i Džoela Varda, za prvu pobedu Palasa nad Kju-Pi-Arom od 2006. godine kada je u Čempionšipu bilo 3:0.

Ovog puta, konačan rezultat postavio je Mat Filips neverovatnim golom u 83. minutu za: Kristal Palas - Kvins Park Rendžers 3:1 (3:0)!

Pre dva kola, takođe u gradskom derbiju, ali na terenu Vest Hem Junajteda, Kristal Palas je stigao do tri gola prednosti za jako malo vremena, golovima u 41, 51. i 63. minutu, posle čega je domaćin postigao gol za utehu.

Pod vođstvom u Njukaslu "pljuvanog" Alana Pardjua, Kristal Palas je na devet utakmica počevši od 10. januara pobedio u pet, jednom odigrao nerešeno i tri puta bio poražen, a pre toga ekipa je zabeležila samo tri pobede u 20 kola!

Pa, posle recite da nije bitno ko je trener, tj. menadžer.

U ukupnom skoru, Palas je povećao prednost na 12-12-8...

S ova tri boda, "orlovi" su se udaljili od zone ispadanja na punih 11 bodova, iako je tek otvoreno 28. kolo Premijer lige. Pardjuov tim sada ima 33 boda, dva manje od Njukasla koji je 11. na tabeli, dok je Kvins Park Rendžers, zahvaljujući četvrtom uzastopnom, a devetom porazu u poslednjih deset kola (!?), ostao ispod crte sa 22 boda, koliko ima i Barnli.

Ispod je i Lester sa 18 i utakmicom manje, a iznad crte je Aston Vila koja ima 25.