Mirandin lakat poremetio planove Madriđana

Atletiko prepustio treće mesto Valensiji.

Pred aktuelnim šampionom Primere je izuzetno težak posao da odbrani titulu, ali i da izbori direktan plasman u Ligu šampiona.

Fudbaleri Atletiko Madrida nalaze se u crnoj seriji, pošto su u poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima samo jednom pobedili, a u nacionalnom prvenstvu su vezali tri uzastopna remija.

U 27. kolu Atletiko Madrid je osvojio "samo" bod u gostima protiv Espanjola. Pišemo samo pod navodnicima, pošto su crveno-beli celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje, ali je rezultat ostao nepromenjen - 0:0.

Potpuno opravdano, u nadoknadi prvog poluvremena isključen je štoper gostiju Miranda, koji je u vazdušnom duelu laktom nokautirao protivničkog igrača.

Morao je Dijego Simeone da reaguje, pa je iz igre izveo Fernanda Toresa i ubacio defanzivca Himeneza. Na taj način je "otupljen" napad Madriđana, koji do kraja utakmice nisu uspeli da pronađu put do protivničke mreže, a zbog brojčanog deficita morali su dosta pažnje da posvete i odbrani svog gola.