Hrvatski derbi: Ukleti, ukleti Hajduk! (VIDEO)

Kao i jesenas, Dinamo je na "Poljudu" dao gol u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Hajduka i zagrebačkog Dinama danas su u Splitu remizirali 1:1 (1:0) u 25. kolu hrvatskog prvenstva.

Hajduk je bio na pragu pobede protiv najvećeg rivala jer je vodio golom Andrije Balića u 74, ali je lider šampionata "iščupao" bod preko Paula Maćada u 90. minutu!

Dinamo je tako zadao novi udarac Hajduku u Dalmaciji, nakon što je u prvom delu sezone posle preokreta slavio pogocima u zaustavnom vremenu rezultatom 3:2. U međuvremenu, poštu se u Hrvatskoj igraju četiri kruga, Dinamo je pobedio u Zagrebu 3:0.

...

...

Međusobni susreti...

Do raspada SFRJ, Dinamo i Hajduk bili su skoro izjednačeni u derbijima: 34-26-32 za Dinamo u prvenstvu, 40-27-36 ukupno. Od tada, skor je 32-17-21 za Zagrepčane u HNL, 44-23-29 ukupno. Računajući oba perioda, Dinamo je bolji 84-50-65.

Hajduk će žaliti za trijumfovom nad Zagrepčanima pogotovo jer je samo četiri minuta nakon vođstva i gola Balića posle lepe akcije, Caktaš imao veliku priliku, ali nije bio precizan.

Dinamu, koji još uvek nema poraz u prvenstvu, je remi doneo nekadašnji portugalski reprezentativac Maćado fantastičnim volejom sa ivice kaznenog prostora.

Dinamo će najverovatnije ove sezone osvojiti 10. uzastopnu titulu prvaka, pošto ima 15 bodova više od drugoplasirane Rijeke i čak 26 više od četvrtog Hajduka.

Od 2010. godine, Dinamo je dobio 12 derbija u svim takmičenjima, pet je završeno nerešeno, a samo jedan je pripao Hajduku.