Sevilja "otresla" Elče, Đuka opet izgubio

Kordoba pod vođstvom nekadašnjeg selektora Srbije i trenera Partizana doživela i osmi poraz zaredom u Primeri.

Ekipa Sevilje demantovala je nepisano pravilo po kome nakon napornih utakmica na evropskoj sceni slede "mučenja" i kiksevi u mečevima domaćeg prvenstva.

Karlos Baka dao je dva gola u prvom poluvremenu, a Kevin Gameiro devet minuta pre kraja postavio konačan rezultat u duelu sa Elčeom (3:0), u kome je Sevilja rutinski stigla do pobede za proboj na peto mesto.

Klub iz Andaluzije ostavio je za sobom Viljareal, koji nije mogao više od 0:0 u Almeriji, gde su i jedan i drugi tim završili meč sa desetoricom.

Sevilja je u četvrtak pobedila "žutu podmornicu" u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope (3:1) i veliki je favorit pred revanš na stadionu Sančez Pishuan. Samo tri dana kasnije, odmeriće snage i treći put za nedelju i po, na El Madrigalu, u okviru sledećeg kola Primere!

Miroslav Đukić sa Kordobom je posle solidnog starta upao u seriju poraza, koja je u nedelju popodne u Malagi dobila osmi nastavak.

Kao u prethodna tri poraza u gostima (Selta, Sevilja, Espanjol), Kordoba je izgubila bez postignutog gola (2:0) i to je ono što ne ostavlja Đukiću mnogo nade u bolje dane i da će izboriti opstanak u ligi.

Četiri poraza kod kuće u aktuelnoj "crnoj seriji" takođe povezuje jedna nit. Sve utakmice Kordoba je izgubila identičnim rezultatom - 1:2.