Čukarički završio pola posla

"Brđani" u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije pobedili Voždovac na Banovom brdu 2:0. Revanš 8. aprila na Voždovcu.

Čukarički završio pola posla Izvor: MN PRESS

Čukarički je na dobrom putu da se 20. maja u finalu Kupa Srbije bori za najvredniji trofej u 89 godina dugoj istoriji kluba. Tim sa Banovog brda je kao domaćin pobedio Voždovac 2:0 u prvom meču polufinala.

Oba gola za belo-crne postigao jen veteran Nenad Mirosavljević, u 15. i 39. minutu.

"Brađni" su zaslužili trijumf s obzirom da su za 90 minuta pokazali mnogo više od "zmajeva". Voždovac je najbolju priliku na utakmici imao pred sam kraj, kada je Milan Jokić odlično šutirao, a Nemanja Stefanović panterskom intervencijom sačuvao mrežu.

Čukarički je poveo već u 15. minutu. Rajko Brežančić je prošao po levoj strani, ubacio loptu u "srce" šesnaesterca, gde je Mirosavljević odlično reagovao glavom.

Napadač Čukaričkog drugi put se upisao u strelce pet minuta pred odlazak na odmor. Filip Stojković je centrirao, Igor Matić na "prvoj stativi" samo okrznuo loptu, dovoljno da ona prevari odbranu Voždovca i stigne do Mirosavljevića za sigurnu egzekuciju.

Zanimljiv je bio finiš meča, iako nije bilo golova.

Uprkos vođstvu, Čukarički je zadržao loptu u posedu, ali je i Voždovac bio daleko opasniji nego u prvom delu utakmice.

Ekipa Zorana Milinkovića nije kompletna završila meč na Banovom brdu. U sudijskoj nadoknadi isključeni su Deni Pavlović, zbog prigovora, i Nemanja Zlatković, jer je namerno zgazio protivničkog igrača.

Revanš utakmica igra se 8. aprila na stadionu Voždovca.