Barsa dala SAMO gol!

Barselona i u drugom meču pobedila Mančester siti, ali je trebalo da zabeleži daleko ubedljiviju pobedu.

Ivan Rakitić u 31. minutu i to je sve što se golova tiče u revanšu osmine finala Lige šampiona između Barselone i Mančester sitija. Ukupno 3:1 za Katalonce.

A, trebalo je da bude mnogo više u korist Barselone. MNOGO!

Sigurno desetak idealnih prilika nisu iskoristili. Teško bi ih bilo nabrojati sve. Džo Hart je činio čuda među stativama, a i okvir gola je u nekoliko navrata pomogao "građanima". Mančester siti imao je veliku šansu da iz penala izjednači u 77. minutu i učini utakmicu daleko uzbudljivijom, ali Serhio Aguero nije iskoristio penal.

Ter Štegen je bio odličan.

Junak utakmice je svakako Hart. Zahvaljujući njemu i nešto lošijoj koncentraciji fudbalera Barselone u završnici, Mančester siti nije osramoćen na Kamp Nou.

Delovalo je da izabranici Luisa Enrikea kada god požele mogu da stignu do kaznenog prostora "građana" i da stvore priliku. Odbrana sitija nije umela da pronađe rešenje za razigranog Lionela Mesija, čije su lopte bez problema stizala do saigrača u šansama.

Uostalom Mesi je i proigrao Rakitića za jedini gol. Hrvatski reprezentativac je sigurno primio loptu i lagani lobovao Harta. Spasa za Mančester siti u 31. minutu nije bilo.

Engleska već posle prve eliminacione faze prolećnog dela Lige šampiona ostaje bez ijednog predstavnika. Posle Čelsija i Arsenala, takmičenje je završio šampiona Mančester siti.

Sa druge strane, Španija će među osam timova imati čak tri predstavnika - Real, Atletiko Madrid i Barselonu.

Žreb za četvrtfinale je u petak (12 sati) u Ninonu.

BARSELONA
: Ter Štegen – Alves, Pike, Matje, Alba – Maskerano, Inijesta, Rakitić – Nejmar, Mesi, Suarez.

MANČESTER SITI: Hart – Sanja, Kompani, Demikelis, Kolarov – Fernandinjo, Jaja Ture, Milner, David Silva, Nasri - Aguero.

TOK UTAKMICE

77' - Promašaji su mogli da koštaju Katalonce. Serhio Aguero je promašio penal. Ter Šetgen je odlično reagovao.

- Barselona je imala desetak velikih prilika, ali je samo jednu iskoristila.

31' - GOOOL! Barselona vodi! Mat u dva poteza. Mesi je završio najveći posao, a Ivan Rakitić, koga je Argentinac sjajno uočio na drugoj strani, maestralno odreagovao prebacivši Harta.

- Po jedna prilika na obe strane, ipak ona koju je imao Lionel Mesi je bila iz kategorije idealnih. Džo Hart je uspeo da odbrani udarac Argentinca iskosa sa leve strane.