Favoriti po planu, Englezi imaju novu zvezdu

Napadač Totenhema Hari Kejn debitovao je golom za reprezentaciju Engleske, kojim je dotukao razbijenu Litvaniju.

Samo dva minuta trebalo je Hariju Kejnu da postigne debitantski pogodak za reprezentaciju Engleske!

Napadač Totenhema golgeterski niz iz klupskih utakmica nastavio je protiv Litvanije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. Njegov pogodak bio je poslednji, četvrti, u mreži gostiju za Engleska - Litvanija 4:0.

Kejn je u 71. minutu zamenio Vejna Runija, a već u 73. je rašinerih ruku trčao ka navijačima.

Prethodno su precizni za Englesku bili Vejn Runi u 7, Deni Velbek u 45 i Rahim Sterling, za kojeg je objavljeno da je odbio novi, tri puta veći, ugovor od Liverpula, u 58. minutu.

Engleska je ovom pobedom nastavila pobedonosni niz u kvalifikacionoj Grupi E, u kojoj je u petak uveče Slovenija bila, takođe, ubedljiva protiv San Marina (6:0), a Švajcarska protiv Estonije (3:0).

Poslednji gol za Sloveniju postigao je defanzivac Partizana Branko Ilić, koji je prošlog vikenda bio precizan i za crno-bele, protiv Čukaričkog, kada je u poslednjim minutima doneo remi svom timu (2:2).

Uz Engleze, maksimalan učinak posle pet kola od reprezentacija koje su igrale u petak uveče ima i Slovačka, koja dominira Grupom C. Slovaci su rutinski odradili posao protiv Luksemburga. Već u prvom poluvremenu bilo je 3:0, koliko je ostalo do kraja.

U istoj grupi, Španija je u borbi za drugo mesto uz dosta muke savladala Ukrajinu u Sevilji - 1:0.

Prvi pogodak u svom trećem nastupu za "crvenu furiju" postigao je napadač Juventusa, prethodno dugogodišnji član Real Madrida - Alvaro Morata, u 28. minutu. Ispostavilo se da je to i jedini gol u meču, iako su Ukrajinci u drugom poluvremenu imali nekoliko odličnih šansi. Sjajno je branio Iker Kasiljas.

Makedonija je protiv Belorusije razočarala svoje navijače, pošto je na domaćem terenu izgubila 1:2, iako je vodila od 9. minuta. Gosti su pogocima u finišu prvog i drugog poluvremena uspeli da dođu do prve pobede u ovim kvalifikacijama i preteknu večerašnjeg rivala na tabeli.

Austrija je očekivano zadržala vodeće mesto Grupe G, jer je u gostima savladala Lihtenštajn 4:0, dok je Švedska golovima Zlatana Ibrahimovića pobedila Moldaviju u gostima - 2:0. Posebno zanimljiv bio je prvi pogodak "Ibrakadabre". Drugi je dao iz penala...

Najveću pažnju u ovoj grupi izazvao je duel Crne Gore i Rusije, koji je prekinut već u prvom minutu, ali je kasnije nastavljen.