KVALIFIKACIJE: Albancima pomogao crveni karton

Domaćin tek posle isključenja Ambardžumana uspeo da preokrene i pobedi Jermeniju golovima u poslednjih petnaestak minuta.

Rezultat koji bi išao u korist našoj reprezentaciji bio je na pomolu, ali se nije ostvario.

Jermenija je vodila u Elbasanu do 77. minuta, međutim, domaćin je pobedio 2:1.

Albanci su iskoristili igrača više posle drugog žutog kartona Oganesu Ambradžumanu u 70. minutu i golovima Mergima Mavraja (77) i Škelzena Gašila (81) uspeli da dođu do tri izuzetno važna boda u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Oba pogotka postigli su posle šuteva glavom.

U prvim poluvremenima pet mečeva kvalifikacija koji su igrani u nedelju predveče postignuto je čak 11 golova, ali onda po povratku sa odmora samo pet!

Očekivano, s obzrom na ime rivala, najraspucaniji bili su Škoti, koji su pobedili Gibraltar 6:1, ali su gosti uspeli da postignu istorijski gol.

Svetski prvaci, Nemci, sa "pola gasa" pobedili su Gruziju u gostima 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a strelci su bili Marko Rojs u 39. i Tomas Miler u 43. minutu. Mileru je to bio peti pogodak u ovim kvalifikacijama, pa sada deli drugo mesto liste strelaca sa Omerom Damarijem iz Izraela. Ispred njih je napadač engleske Deni Velbek sa šest golova.

Nemci i Škoti ovim pobedama izjednačili su se sa Poljskom po broju bodova (10), ali Poljaci od 20.45 igraju u Dablinu protiv Republike Irske, koja će u slučaju pobede formirati krug od čak četiri tima sa istim brojem bodova!

Rumunija je sa "mršavih" 1:0 savladala Farska Ostrva, a u istoj grupi Severna Irska je nastavila da beleži dobre rezultate. U 5. kolu pobeđena je Finska 2:1 i zadržan korak sa vodećim Rumunima.

Videćemo mogu li i Mađari da ostanu u trci za plasman na EURO, za to im je potrebna pobeda protiv očajne Grčke.