Presedan: UEFA ponavlja tri minuta meča

Evropska fudbalska unija, prvi put u istoriji, donela je odluku da se zbog greške sudije ponovi utakmica, ali ne cela, već samo poslednja tri minuta.

Utakmica mladih ženskih reprezentacija do 19 godina između Engleske i Norveške u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo odigrana je u subotu i završena je pobedom Norveške od 2:1.

Najzanimljviji detalj sa tog meča viđen je u 96. minutu kada je sudija Marija Kurtes poništila gol iz jedanaesterca za Englesku i dosudila indirektan udarac za Norvešku.

Fudbalski savez Engleske je uložio žalbu, jer bi se ta selekcija nerešenim rezultatom plasirala na EP. Ta žalba je usvojena, a UEFA je donela čudnu odluku.

Prvi put u istoriji meč će se ponoviti, ali će početi praktično u 90. minutu i to jedanaestercem za Englesku, a potom će se odigrati još tri minuta. Pravdu u tih nekoliko minuta će, naravno, deliti drugi sudija.

I sama UEFA je naglasila da je napravila presedan, jer njena disciplinska komisija nikada do sada nije donela takvu odluku.