Suarez: Ne može Srbin da sudi ovakav meč...

Vezni fudbaler Atletika otvoreno je kritikovao UEFA što je na Visente Kalderon poslala Milorada Mažića.

Mario Suarez bio je ljut na najboljeg srpskog sudiju Milorada Mažića, neposredno po završetku prve četvrtfinalne utakmice Lige šampiona između Atletika i Reala (0:0).

On je u izjavi španskoj nacionalnoj televiziji, koju prevodi i prenosi sajt "Goal", konstatovao da UEFA "nije smela da pošalje sudiju iz Srbije".

"Uz dužno poštovanje, UEFA nije smela da dodeli ovakvu utakmicu sudiji iz Srbije. Sudija nije pokazao dovoljan kvalitet, bio je veoma loš. Nadam se da će za revanš odrediti nekog boljeg”.

Ostaje nejasno da li je Suarez aludirao na generalno nizak nivo srpskog fudbala, ili na specifične odnose Srbije i Hrvatske, pošto Mažić, po mišljenju domaćih, nije sankcionisao lakat Serhija Ramosa u glavu Marija Mandžukića, kasnije ni udarac Danija Karvahala rukom u telo, bez lopte, kao i navodno ujedanje.

Hrvatski napadač je iz duela sa Ramosom izašao krvavog lica. On je ubrzo dobio žuti karton za relativno bezopasan faul na Rafaelu Varanu, dok je štoper Reala i reprezentacije Španije za pomenuti lakat prošao bez javne opomene.

I sam Mario Suarez je pet minuta pre kraja dobio karton zbog koga će propustiti revanš na stadionu Santjago Bernabeu.

Atletiko će tamo morati da postigne gol.

Ako uspe, bilo koji remi će mu biti dovoljan za plasman u polufinale. U suprotnom, moraće da se uzda u dobru odbranu 120 minuta i eventualni prolaz na penale.

"Nismo želeli 0:0, ali to je rezultat koji nas ostavlja u 'igri'. Imali smo šanse, nismo ih iskoristili, pokušaćemo da pobedimo u gostima".