Adam ne da Tadiću u Evropu

Poraz Sautemptona, Lester pobegao sa dna, evrogol Gardnera iz Vest Bromviča...

Dušan Tadić i Sautempton dobili su prvo poluvreme utakmice na stadionu Britanija, ali je u nastavku Stouk odmah izjednačio zahvaljujući grešci vremešnog golmana Kelvina Dejvisa.

Čarli Adam je šest minuta pre kraja bio najprisebniji u gužvi i Sautempton je porazom od 2:1 ostao na šestoj poziciji, iza Liverpula, koji ovog vikenda igra polufinale FA kupa.

Lester je pred svojim navijačima pobedio Svonsi 2:0 i posle ko zna koliko nedelja prepustio "fenjer" nekom drugom.

Popularne "lisice" imaju po dva boda više od Kvins Park Rendžersa i Barnlija, uz meč manje (protiv Čelsija), pa će u poslednjih pet kola pokušati da preteknu i Hal ili Sanderlend, što bi im donelo željeni opstanak.

Kristal Palas previše je poleteo posle četiri uzastopne pobede, pa je kod kuće izgubio od Vest Bromvič Albiona, koji je do danas bio u seriji od tri poraza - 0:2.

Gosti su "udarili" na početku oba poluvremena, prvo Džejms Morison, a onda Krejg Gardner, fenomenalnim pogotkom sa preko 20 metara.

Ova pobeda za VBA praktično znači da su pod vođstvom Tonija Pjulisa obezbedili opstanak i da od preostalih 15 bodova treba da osvoje, eventualno, još tri.