Grizman nastavio da "vuče" Atletiko

Dva brza gola Francuza za tri boda u La Korunji.

Atletiko Madrid je iskoristio Barselonin poklon!

Ranije ove subote Katalonci su savladali Valensiju i omogućili crveno-belima da se pobedom u La Korunji protiv Deportiva (2:0) izdvoje od najbližeg pratioca u borbi za treću poziciju i direktan plasman u Ligu šampiona.

Dvostruki strelac za Madriđane bio je Antoan Grizman. Sa dva brza gola, u 5. i 22. minutu, Francuz je doneo svom timu, ispostavilo se, nedostižnu prednost i nastavio golgeterski niz. U poslednje četiri utakmice Grizman je šest puta savladao protivničke golmane!

Kod prvog pogotka sjajno se snašao i "makazicama" pogodio mrežu, dok je drugi postigao posle akcije iz auta. Bio je to četvrti put ove sezone da igrači Atletika koriste sjajno ubacivanje lopte rukama Hesusa Gameza.

Možda bi pobeda "jorgandžija" bila i ubedljivija da u finišu prvog poluvremena nije isključen trener Dijego Simeone zbog žustrog prigovora sudiji.

Domaći fudbaleri u drugom poluvremenu uspeli su da smanje razliku, posle lepog pogotka Oriola Rijere na centaršut sa leve strane, ali ne i da izbegnu poraz.