Ofsajd i povrede zasenili pobedu Reala

Uprkos pobedi protiv Malage, Madriđani upali u veliki problem.

Važnu pobedu upisali su fudbaleri Real Madrida u 32. kolu Primere. Malaga je na Santjago Bernabeu savladana 3:1, ali teško da će iko u "kraljevskom klubu" slaviti zbog toga.

Senku na tri osvojena boda bacile su povrede Gereta Bejla i Luke Modrića, za koje je veliko pitanje da li će moći da igraju naredne srede protiv Atletiko Madrida u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona. Podsetimo, prvi duel na Visente Kalderonu završen je bez golova. Uz to, Karim Benzema je i dalje rovit, tako da ga ove subote nije bilo u protokolu.

Bejl se povredio već u 3. minutu, čini se da je istegao mišić, pa ga je zamenio Hames Rodrigez koji je u 69. postigao gol za 2:0 kao iz udžbenika.

Modrić je van terena morao u 60. minutu, posle duela sa protivničkim igračem. Koliko su ove dve povrede ozbiljne, saznaćemo verovatno već u nedelju.

Osim problema sa sastavom Reala posle ove utakmice pričaće se dosta i o vodećem pogotku Madriđana, koji je postigao Serhio Ramos u 24. minutu. Čini se iz ofsajd pozicije.

I pre Rodrigezovog gola moglo je da bude 2:0 za domaći tim, ali je Kristijano Ronaldo promašio penal tj. pogodio je stativu. Portugalac se, ipak, upisao u strelce u drugom minutu nadoknade, pošto ga je Rodrigez poslužio "kao na tacni".

U međuvremenu, borbeni gosti su uspeli da postignu pogodak i smanje na 1:2. Bilo je to u 71. minutu, a strelac je bio Huanmi. Imala je Malaga još nekoliko prilika tokom meča, međutim, i pored "spuštenog garda", ekipa Havija Garsije nije uspela da izbegne poraz.