Verderu 102. derbi Severa!

Hamburger pet kola pre kraja ostaje na poslednjem mestu, dok su se zeleno-beli vinuli na sedmo. Remi Volfsburga i Šalkea.

Ekipa Verdera nije imala milosti za rivalski Hamburger, na čiju klupu se neuspehom vratio Bruno Labadija - 1:0.

Derbi Severa odlučen je sa "bele tačke" u 84. minutu, kada je Franko di Santo savladao golmana Renea Adlera i odveo svoj tim na sedmo mesto bundesligaške tabele.

Penal je skrivio Valon Behrami, koji je zbog faula nad Junuzovićem dobio i crveni karton.

Povezane vesti

Gostujući tim nije uradio dovoljno pred protivničkim golom, pa nije ni zaslužio mnogo više od petog uzastopnog poraza.

Kreativnost i kvalitet u završnici ostaju najveći problemi Hamburgera i pod novim trenerom - nekadašnji šampion Evrope je bez postignutog pogotka u Bundes ligi već 585 minuta!

Jedina dobra stvar po Hamburger u ovom kolu je što su izgubili i svi ostali kandidati za ispadanje...

Volfsburg je dočekao Šalke posle debakla u prvom susretu četvrtfinala Lige Evrope protiv Napolija i izvukao solidnih 1:1 (0:0).

"Rudari" su poveli preko Sanea u 53. minutu, a izjednačio je 12 minuta pre kraja Kevin de Brujne, ponajbolji igrač "vukova" ove sezone.

Volfsburg je pet kola pre kraja blizu nezvanične vicešampionske titule, a njegov današnji remi znači da je Bajern sa 12 bodova prednosti obavio 99 odsto posla u Bundes ligi, pa može da se posveti Ligi šampiona (u utorak će na Alijanc areni "juriti" 1:3 protiv Porta) i Kupu Nemačke (u polufinalu 28. aprila dočekuje Borusiju Dortmund).

TABELA POSLE 29. KOLA: Bajern 73, Volfsburg 61, Bajer 54, Borusija M. 54, Šalke 42, Augsburg 42, Verder 38, Hofenhajm 37, Borusija D. 36, Ajntraht 36, Majnc 34, Keln 34, Herta 34, Frajburg 29, Hanover 29, Paderborn 27, Štutgart 26, Hamburger 25.