Za tri minuta više nego za cijelu karijeru!

Majnc potpuno nadigrao Šalke, a dvostruki strijelac bio je štoper Štefan Bel, koji će dugo, dugo pamtiti ovu utakmicu.

Dvadesettrogodišnji Štefan Bel do danas je odigrao 62 bundesligaška meča - sve u dresu Majnca - i u strijelce se upisao samo jednom, novembra 2014. protiv Frajburga.

U pobjedi nad Šalkeom 2:0 (2:0) postigao je oba pogotka, u 28. i 31. minutu, što znači da je za svega tri minuta uradio duplo više pred protivničkim golom, nego za cijelu karijeru u elitnom rangu njemačkog fudbala!

Bel je kod prvog gola iskoristio nespretnu intervenciju odbrane (uključujući Matiju Nastasića i reprezentativca BiH Seada Kolašinca) da nogom pošalje loptu u mrežu sa peterca, a prednost Majnca duplirao je glavom, nadvisivši čuvara - opet poslije centaršuta iz kornera.

Domaćin je nakon toga imao odlično izveden slobodan udarac, pogađao je stativu i prečku i bio bliži vođstvu od 3:0, nego Šalke povratku u "život".

Gosti su tek u posljednjih petnaestak minuta ozbiljnije zaprijetili, pa su i oni dva puta pogodili okvir gola... U posljednja četiri kola ostaje im da žestoko zapnu kako bi se plasirali u Ligu Evrope, pošto su za Ligu šampiona izgubili i teoretske izglede.